Malý odborný úvod
Vítejte ve světě pseudo-viktoriánského mechanického stylu STEAMPUNK.
Steampunk je subžánr sci-fi, pro něhož jsou typické parní stroje v industrializovaném prostředí 19. století, viktoriánská éra, futuristické vynálezy. Charakteristickými prvky jsou nejrůznější součástky přístrojů, především ozubená kolečka.

O nás
Jsme čtyři, líbí se nám steampunk a inspiroval nás k tvorbě oblečení, doplňků a dalších artefaktů. Pavla Hovorková navrhuje oděvy, Hanka Pláteníková šperky a placky, Olga Cermanová maluje obrazy a Andrea Matějíčková vyrábí panenky.
Naše móda se vyznačuje tím, že je uzpůsobena dennímu nošení, proto CIVIL STEAMPUNK.

CIVIL STEAMPUNK je registrovaná značka:

Civil Steampunk - ochranná známka


Projděte s námi dveřmi do fantazie všedního dne a už je nezavírejte. S kouskem Civil Steampunku se budete cítit výjimečně.Pavla HovorkováPavla Hovorková

Jsem kreativec – vymýšlím, kreslím a následně graficky a výtvarně zpracovávám nápady. Ale byla to dlouhá cesta, než mi to došlo. Více najdete na www.hovorko.cz.

 
 

 

  

  

Olga CermanováOlga Cermanová

Na Steampunku mě oslovila především estetika mechanismu strojů - spleť trubic, kovových součástek, šroubů a ozubených koleček připomínající složitý živoucí organismus. Baví mě takové "organismy" vymýšlet a malovat. Vztah k umění a výtvarným oborům jsem si vypěstovala již na Střední škole uměleckých řemesel v Brně, kde jsem studovala propagační grafiku a ilustraci. Postupně jsem pronikla i do dalších výtvarných oblastí (např. krátké filmy, animace) díky studiu výtvarné a vizuální tvorby na pedagogické fakultě MU v Brně. V současné době je pro mě jakákoliv výtvarná tvorba radostí a jednou z náplní volného času.

www.olgacermanova.cz

    

 

Hana PláteníkováHanka

Už jako malá jsem sbírala různou bižuterii a dnes už vlastním poměrně slušnou kolekci. Když jsem ale narazila na šperky ve stylu steampunk a křišťálovou pryskyřici, propadla jsem jejich kouzlu a rozhodla se šperky vyrábět sama. Steampunkové šperky jsou velmi populární v Americe a pomalu se vlna steampunku dostává i k nám. Existuje už několik nadšenců, kteří propadli výrobě šperků stejně jako já. Každý kousek je originál, snažím se vyrábět širokou škálu výrobků, aby si mohl vybrat opravdu každý.

 

 

 


Andrea MatějíčkováAndrea Matějíčková

Od toho dne, kdy jsem naznala, že se vydám cestou tvůrčích procesů, odehrála se mi v životě řádka změn. Přes geny malířské a fotografické, studia designu oděvního, praxi v návrhu a realizaci modelů "nevídaných forem" a mnohaleté práci s aranžováním toho či onoho, došla jsem k ambici zastávat práci v oblasti grafiky. Díky této snaze jsem se setkala s báječnou trojicí žen, které se mi staly nejen kolegyněmi, ale také podnětem mé tvorby pro Civil Steampunk. Pokouším se vnést do již tak dobře uceleného konceptu ještě něco nového ze sebe, co odráží mou lásku k preciznímu provedení detailu a příběh, čímž každý výrobek získává svou jedinečnost. Nechala jsem se inspirovat historickou hračkou, která na sobě nese prvky steampunku a využívá autentických materiálů. Z mé tvorby můžete vidět řadu drobných panenek, které vám mají dělat společnost jak na cestách tak doma.

 

 

 

Krásné korálkové krajky a šperky s drátky pro nás dělá Jiřina Šádková, kamarádka z Jindřichova Hradce.